Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

Zakładanie firmy, czyli czy warto „iść na swoje”? - artykuł sponsorowany

poniedziałek, 30 lipca 2018 08:46 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Rejestracja firmy to, jak każdy wie, skomplikowany proces. Poszczególne rynki to inne przepisy, zalecenia, procedury, terminy i języki. Jeśli chcemy uciec z etatu i nareszcie przejść „na swoje”, musimy dobrze się do tego przygotować. Jak założyć firmę i nie zwariować?

 

Solidny plan

Podstawowa zasada tworzenia własnego biznesu powinna brzmieć: planowanie. Nawet najbardziej nowatorski pomysł nie wypali bez niezbędnego przygotowania. W naszej rozpisce powinny znaleźć się takie informacje jak stan rynku, budżet, pomysł na biznes, rozwiązania marketingowe. Wszystkie one wbrew pozorom są niezbędnymi elementami dobrego przygotowania.

Plan to podstawa sukcesu. Odpowiednio rozpisany konspekt pozwoli nam skupić się na kolejnych jego punktach i oszczędzi czasu oraz nerwów już w trakcie rejestrowania spółki.

Zrozum rynek

Zanim przystąpimy do zakładania firmy, musimy poświęcić czas także na dokładne zapoznanie się z rynkiem, który chcemy zasilić. Nie wystarczy pobieżna wiedza. Obowiązkowo rozpiszmy naszą konkurencję, zapoznajmy się z cenami, produktami, ofertą. Pozwoli nam to znaleźć swoją niszę i ustalić podstawy prowadzenia działalności.

Postaw na wiedzę ekspertów

Nie każdy aspirujący przedsiębiorca musi się znać na – często skomplikowanych – zasadach rejestracji spółki. W takiej sytuacji najlepiej zainwestować w firmę doradczą, która przeprowadzi nas przez cały ten złożony proces. Dobry i doświadczony podmiot zewnętrzny pomoże bezstresowo stać się swoim własnym szefem.

TMF Group zatrudnia ponad 7.000 specjalistów w ponad 83 krajach i jest największym na świecie ekspertem w zakresie tworzenia przedsiębiorstw. Oferuje pełen zakres usług zakładania działalności. W lokalnych biurach pracują eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie podzielą się z nami swoją wiedzą i sprawią, że szybko i bezboleśnie staniemy się dumnymi posiadaczami własnego biznesu.

Dobry usługodawca zapewni nam pomoc na każdym etapie rejestrowania spółki, zadba o adekwatne dokumenty, będzie pamiętał o dotrzymywaniu terminów. To gwarancja, że żaden szczegół nie zostanie pominięty i, niezależnie od tego, w jakim kraju chcemy działać, firma będzie funkcjonować zgodnie z miejscowymi przepisami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/corporate-secretarial/company-formation/

 

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO