Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

Olbrzymia kumulacja w Eurojackpot - w ten piątek do wygrania aż 385 milionów złotych [Artykuł sponsorowany]

środa, 06 czerwca 2018 10:27 / Autor: Radio eM
Radio eM

Eurojackpot to gra, w której razem z milionami Europejczyków gra się o gigantyczne pieniądze. Wygrać można nawet kilkaset milionów złotych. W ten piątek będzie można zagrać aż o 385 milionów złotych. Jest to możliwe, gdyż w żadnym z 18 krajów, w których dostępna jest gra, poprzednia kumulacja nie została rozbita. Przez to pula na wygrane II stopnia również jest ogromna i może wynieść nawet 95 milionów złotych. W grze występuje aż 12 stopni wygranych.

Zakłady Eurojackpot możemy zawierać do piątku do godziny 19:00 w punktach LOTTO. Losowanie przeprowadzi fińska loteria w Helsinkach w piątek między godz. 20.00 a 21.00. W grze uczestniczy aż 18  europejskich państw, stąd kwoty na wygrane są takduże. Wszyscy grający mają takie same szanse na wygraną. Do tej pory rekordowe 90 milionów euro padło w Czechach i w Niemczech. W Polsce wciąż czekamy na pierwszego szczęśliwca, który trafi astronomiczną główną wygraną.

- Nasi klienci do niedawna nie mieli szansy, aby w kraju grać o tak wysokie kwoty. Przypomnę, że gwarantowana wygrana I stopnia to 10 mln euro, czyli około 43 mln zł. Natomiast jeśli główna wygrana nie padnie, wówczas pieniądze zgromadzone w puli przechodzą na następne losowanie. W ten sposób tworzą się kumulacje. Teraz mamy maksymalną możliwą kumulację czyli około 385 milionów złotych (90 milionów euro).  Każdy kto zakupi co najmniej jeden zakład Eurojackpot i obstawi 7 liczb, ma szansę na główną wygraną. Warunek jest jeden – trzeba zagrać. Mamy czas do piątku do godz. 19:00 -mówi Tomasz Zbróg, dyrektor Oddziału Totalizatora Sportowego w Kielcach.

W Eurojackpot losuje się 7 kul. Losowanie odbywa się w dwóch bębnach. Maszyna losująca wybiera 5 z 50 kul i 2 kule spośród 10. Grając w Eurojackpot możemy skreślić liczby samodzielnie lub zagrać na chybił trafił. Jeden zakład kosztuje 12,50 zł. Retransmisja losowania dostępna będzie na stronie www.lotto.pl.

Ale to nie koniec dobrych informacji. Żeby zostać milionerem, wcale nie musimy trafić wszystkich 7 liczb. Ze względu na to, że kumulacja buduje się od kilku tygodni, wygrane II czy III stopnia będą najprawdopodobniej o wiele wyższe niż do tej pory. Np. osoba, która w ostatni piątek trafiła w Lidzbarku 5 liczb, czyli wygraną III stopnia, może cieszyć się kwotą ponad miliona złotych  – mówi Tomasz Zbróg.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO