Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

Po czym poznać dobrego sprzedawcę prądu.

piątek, 25 maja 2018 14:52 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Być może dotarły już do Ciebie informacje, że nie musisz płacić wysokich rachunków za prąd. Nawet jeżeli do tej pory nie zwracałeś uwagi na faktury za energię, prawdopodobnie będziesz zadowolony, jeżeli ktoś zrobi to za Ciebie. A będzie tak, jeżeli sprawy oddasz w ręce dobrego sprzedawcy prądu, który nie tylko wskaże, gdzie jest Twoja oszczędność, ale po prostu ją zrobi. Podpowiadamy jak go rozpoznać.

Po liberalizacji rynku energii w 2007 powstało wiele firm sprzedających energię elektryczną. Jeżeli dobrze poszukasz, trafisz na naprawdę atrakcyjne warunki, jak np. te, które oferuje marka Po Prostu Energia, doświadczony sprzedawca prądu, działający również na terenie Kielc.

Klucz do rozwiązania problemu zbyt wysokich faktur za prąd tkwi w taryfach i tzw. opłatach handlowych, które często naliczają sprzedawcy prądu. Tymczasem dobry sprzedawca energii  dobierze najlepszą dla twojego gospodarstwa domowego taryfę oraz zminimalizuje opłatę handlową nawet do zera, w efekcie czego Twoje rachunki mogą zmaleć nawet o kilkaset złotych w skali roku.

Bezkonkurencyjna oferta

  1. Bardzo ważna jest gwarancja stałej ceny przez cały okres obowiązywania umowy. Np. od Po Prostu Energia otrzymasz na dzień dobry bezkonkurencyjną ofertę.
  2. Dobry sprzedawca prądu dobierze odpowiednią taryfę lub mix taryf, dopasowując ofertę do Twojego sposobu funkcjonowania.
  3. Poza energią czynną, rachunki można obniżyć dobierając odpowiednio parametry związane z przesyłem energii i obsługą klienta.
  4. Umowy zwykle oferowane są na okres od 1-3 lat. Podpisując nową umowę czytaj uważnie wszystko, ale naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na zapisy dotyczące:

-   kar za wcześniejsze rozwiązanie umowy - najlepszy sprzedawca energii będzie miał je zminimalizowane nawet do zera;

-   stosowanego okresu rozliczeniowego - dostosowanego do Twoich potrzeb i stylu funkcjonowania;

-   wysokości opłaty handlowej - Po Prostu Energia jako jedyna na rynku minimalizuje ją do zera;

-   informacji o trybie i zasadach, jakim podlega ewentualna zmiana treści umowy - elastyczność sprzedawcy prądu i wsłuchanie się w Twoje potrzeby w tym zakresie są dużym atutem;

-   czasu i formy ewentualnego wypowiedzenia umowy - tu znów najlepszy sprzedawca wyjdzie Ci na przeciw.

Potrzeby klienta na pierwszym miejscu

Z doświadczenia wiemy, że kompetentny sprzedawca wszystko wyjaśni Ci dokładnie i będzie robił to tak długo, jak będziesz tego potrzebować. Na stronie marki Po Prostu Energia znajdziesz wszystkie dokumenty, które możesz spokojnie przestudiować zanim jeszcze doradca skontaktuje się z Tobą. Znajdziesz też wyliczenie, ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd w swoim domu, o ile zdecydujesz się na zmianę sprzedawcy.

Po dokonaniu wyboru sprzedawcy udzielasz mu pełnomocnictwa do załatwienia wszelkich  formalności, związanych ze zmianą, więc Ty robisz dwie rzeczy: negocjujesz umowę i podpisujesz dokument, który zaspokaja Twoje potrzeby.

 

Nie ma się do czego przyczepić

Po Prostu Energia, marka która ma już spore doświadczenie na rynku w Kielcach, ma dla Ciebie wiele interesujących ofert dodatkowych. Możesz spotkać się z usługą porad, która zapewnia m.in. bieżące konsultacje, czy przygotowanie kolejnych dokumentów. - To co było dla mnie nowe, to że sprzedawca wszystko mi wytłumaczył. No i nie musiałam chodzić po biurach i walczyć o swoje. Nowy sprzedawca dał mi taką ofertę, że na razie nie mam się do czego przyczepić - powiedziała nam klientka dobrego sprzedawcy energii z Kielc.

Cokolwiek wybrałeś, jakąkolwiek podjąłeś decyzję, może się zdarzyć, że widniejąca na fakturze, wytłuszczona suma do zapłaty, wyda Ci się wątpliwa. Jeżeli dobrze wybrałeś sprzedawcę prądu w Kielcach, skontaktuj się z doradcą Po Prostu Energia, który błyskawicznie rozwiąże problem na Twoją korzyść.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO