Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Lotto092020

BIZNES

Kredyt przez Internet – trzy zasady wyboru – ARTYKUŁ SPONSOROWANY

wtorek, 24 kwietnia 2018 16:19 / Autor: Radio eM
Radio eM

W życiu zdarzają się sytuacje, w których musisz szybko zorganizować gotówkę – a to coś się zepsuje, a to trzeba kupić nowe buty, naprawić auto po zimie itd. Na rynku mamy do wyboru szeroką gamę kredytów gotówkowych – ich liczba jest taka, że może zakręcić się w głowie! Jak więc wybrać ten najlepszy? Są pewne zasady, którymi powinieneś się kierować. Oto one!

Pożycz tyle, ile spłacisz

Często kierujemy się emocjami podczas decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego. To o tyle zrozumiałe, co nieroztropne. Przede wszystkim warto, żebyś oszacował, ile tak naprawdę potrzebujesz. Pamiętaj, że jedyną opcją, jaką powinieneś zakładać jest to, że będziesz terminowo spłacać raty – tylko w ten sposób unikniesz bowiem dodatkowych kosztów i nieprzyjemności. Podlicz swoje comiesięczne wydatki takie jak rachunki, koszty paliwa, jedzenia itd. i zobacz, ile ci zostanie. Z tej części wydziel wedle uznania żelazną rezerwę i dopiero pozostałą kwotę przeznacz na ratę. Stajesz przed decyzją: wyższe raty, ale krótki okres spłaty kredytu, czy odwrotnie. Oba rozwiązania mają wady i zalety, dlatego warto wypisać sobie wszystkie koszty zobowiązania na kartce i na spokojnie się zastanowić. Czasy są niepewne, lepiej więc mieć mniejsze zobowiązania miesięczne, ale to z kolei wiąże się z wyższą kwotą, którą przyjdzie ostatecznie zapłacić. Jeśli jesteś spokojny o swoje dochody, możesz zdecydować się na wysoką ratę, a co za tym idzie – szybciej uporasz się z kredytem.

Dodatkowe koszty – na co patrzeć

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest istotnym czynnikiem, na który powinieneś zwracać uwagę przy zaciąganiu kredytu gotówkowego. Jak sama nazwa wskazuje, daje ci on wgląd w rzeczywisty koszt twojego kredytu, a nie tylko informuje o oprocentowaniu – co jest chyba pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę każdy kredytobiorca. RRSO określa również wszelkie dodatkowe koszty, jak prowizje, opłaty za przygotowanie oferty, ubezpieczenia itd. Miej na uwadze, że im niższe RRSO – tym lepiej. Jednym z dodatkowych kosztów – nie zawsze obowiązkowym, lecz wartym rozważenia – jest wspomniane ubezpieczenie kredytu, które bywa jednak konieczne przy znacznych kwotach. Decydując się na nie zyskujesz spokój, że w przypadku choroby czy straty pracy, spłata kredytu nie będzie spędzać ci snu z powiek. Oczywiście, porównaj kwoty z ubezpieczeniem i bez, oszacuj ryzyko i podejmij decyzję. Zauważ, że niektóre banki mogą wymagać od klienta biorącego kredyt np. założenia konta, co może kosztuje niewiele, ale drobne opłaty miesięczne się sumują.

Użyj kalkulatora

Skoro ktoś wymyślił kredyt przez internet, kwestią czasu było pojawieniu się kalkulatorów i zestawień kredytów online. Wiele banków korzysta z tego rozwiązania i pozwala swoim klientom w przystępnej formie oszacować koszty zobowiązania. Oczywiście, najlepiej byłoby mieć wszystko w jednym miejscu! Dobrze się więc składa, że na stronie madrzepozyczaj.pl możesz wygodnie zestawić ze sobą ponad 20 ofert różnych banków i wybrać te najlepszą. Dzięki rankingowi łatwo porównasz maksymalne kwoty, RRSO, wysokość raty i całkowity koszt kredytu. Następnie jednym kliknięciem przeniesiesz się na stronę banku, którego oferta cię zainteresowała, a tam rozpoczniesz procedurę składania wniosku. O czym jeszcze należy pamiętać? Chyba najważniejsze to po prostu zastanowić się dwa razy, czy naprawdę potrzebujesz pieniędzy, a jeśli tak – to regularnie spłacać raty! Mamy nadzieję, że powyższe rady ci się przydadzą, szybko dostaniesz pozytywną decyzję kredytową i będziesz cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi na swoje potrzeby!

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO