Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

BIZNES

Sześciu chętnych na wykonanie projektu budowlanego Californii

środa, 14 lutego 2018 15:14 / Autor: Radio eM
Radio eM

Sześć firm zainteresowanych jest wykonaniem dokumentacji projektowej na budowę inkubatora California Inc., największego tego typu obiektu w Europie Centralno-Wschodniej.

Dziś w Kieleckim Parku Technologicznym oficjalnie otwarto oferty, które napłynęły do przetargu. Zgłosiły się firmy z takich miast, jak Warszawa, Kraków, Poznań i Kielce. Najtańsza oferta opiewa na kwotę ponad 800 tys. zł. Najwyższa zaproponowana cena to prawie 2 mln zł. - Przystępujemy do oceny formalnej. W marcu chcemy podpisać umowę z wykonawcą, który do końca tego roku przygotuje projekty – budowlany i wykonawczy wraz z częścią kosztorysową. W tym samym czasie powinniśmy już otrzymać wszelkie niezbędne decyzje administracyjne, które pozwolą na rozpoczęcie inwestycji – informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT i dodaje, że przetarg na budowę ogłoszony zostanie w pierwszym kwartale 2019 r. Inwestycja potrwać ma dwa lata. Jej wartość szacuje się na 85 mln zł. i będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

California Inc. będzie największym w Europie Centralno-Wschodniej inkubatorem dedykowanym start-upom. Jego powierzchnia to ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie mieć sześć kondygnacji wraz z podziemnym parkingiem dla ponad 200 samochodów. – Obiekt będzie wielofunkcyjny, wybudowany z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii z zakresu architektury, budownictwa oraz zarządzania nieruchomością. Oprócz nowoczesnych powierzchni biurowych, znajdą się tam przestrzenie do nawiązywania biznesowych relacji - konferencyjna, coworkingowa i mentoringowa, a także zaplecze laboratoryjne i socjalne. Część budynku przeznaczona będzie dla funduszy inwestycyjnych działających w otoczeniu okołobiznesowym. Ostatnie piętro w całości stworzy strefę sportowo-rekreacyjną – wymienia Szymon Mazurkiewicz.

Projekt doskonale wpisuje się w plany związane z inwestycją Miejskiego Zarządu Dróg - połączeniem skrzyżowania ulic Zagnańskiej i Witosa z ul. Olszewskiego, a w kolejnym etapie z ul. Hubalczyków. Inkubator California stanąć ma w bezpośrednim sąsiedztwie ronda, które powstanie u zbiegu ulic Olszewskiego i Witosa. Przetarg na tę budowę zostanie ogłoszony przez MZD w połowie tego roku.

- To nie jedyna tak poważna inwestycja, o której myślimy. Z uwagi na duże zainteresowanie firm, planujemy budowę 12-kondygnacyjnego wieżowca, na który posiadamy już warunki zabudowy. Ma on powstać także przy ulicy Olszewskiego, w niedalekiej odległości od obecnej pętli autobusowej. Plany na kolejną dekadę mamy ambitne, a doświadczenie zebrane w ciągu 10 minionych lat pokazało, że przedsiębiorcy, zwłaszcza młode start-upy, coraz częściej spoglądają w tę część kraju by tu lokować swoje biznesy. Nie możemy pozostawać obojętni na ich potrzeby – podkreśla dyrektor KPT.

Tag:
KPT
Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO