Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

Zbadają otwartość gmin na przedsiębiorców

czwartek, 25 stycznia 2018 13:32 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

„Staropolski monitor klimatu dla przedsiębiorców” zbada poziom gotowości gmin województwa świętokrzyskiego do współpracy z biznesem.

„Staropolski monitor klimatu dla przedsiębiorców” to projekt, którego celem jest uchwycenie poziomu gotowości gmin województwa świętokrzyskiego do współpracy z biznesem. Pozwoli określić, które z nich traktują przedsiębiorców jak partnerów, co przekłada się na wzrost inwestycji, nowe miejsca pracy i wyższe przychody samorządu. Dzięki porównaniu różnych form aktywności może stanowić także platformę wymiany doświadczeń dla jednostek samorządu terytorialnego.

SIPH zwróciła się do wszystkich gmin w województwie z prośbą o wypełnienie ankiety „Staropolski monitor klimatu dla przedsiębiorców”. Zawiera ona 19 pytań, m.in. o program rozwoju przedsiębiorczości, plan zagospodarowania przestrzennego, inwestycje w infrastrukturę, podejmowanie zagadnień gospodarczych przez radę gminy oraz ułatwienia dla inwestorów i przedsiębiorców. Odpowiedzi mają być przesłane do 30 marca 2018 roku. Na ich podstawie opracowana zostanie ocena działań gmin województwa świętokrzyskiego w 2017 roku. SIPH liczy na współpracę i poparcie tej inicjatywy, która służy zarówno rozwojowi gospodarczemu jak i rozwojowi gmin.

Źródło: Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa

Oprac.: Piotr Wójcik

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO