Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

Global Job Meeting po raz pierwszy w Kielcach

czwartek, 18 stycznia 2018 14:49 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Ponad 130 licealistów z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w organizowanym przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach – Global Job Meeting. Podczas spotkania uczniowie  nie tylko nabywali wiedzę niezbędną do odnalezienia się na rynku pracy,  ale mieli także możliwość spotkania pracodawców, poznania ich wymagań i oczekiwań. Nie zabrakło również warsztatów.

Global Job Meeting to inicjatywa, która powstała trzy lata temu. Jej celem jest uwrażliwienie uczniów szkół ponadgimnazjalnych  na potrzebę rozwoju kompetencji społecznych niezbędnych do osiągnięcia sukcesu  na współczesnym rynku pracy. -  Uczniowie kończą szkołę, zdają maturę, wybierają atrakcyjne kierunki studiów, myślą o przyszłości a potem okazuje się, że pracodawcy zwracają uwagę na to, że pracownicy nie potrafią się komunikować i nie potrafią współpracować w zespole. My chcemy to zmienić. Te spotkania organizowane są po to, by zachęcić tych młodych ludzi do tego, by nabywali takie umiejętności - podkreśla dr Joanna Telus, dziekan wydziału pedagogicznego Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach.

W ramach tegorocznego spotkania odbyły się multimedialne wykłady z udziałem zagranicznych ekspertów, prezentacje pracodawców a także warsztaty. - W tym roku do współpracy zaprosiliśmy ekspertów z takich instytucji jak:  Straż Graniczna w Kielcach,  PKO Bank Polski S.A., Kielecki Park Technologiczna, Starostwo Powiatowe w Końskich, Targi Kielce czy Blitz Projekt. Dzięki temu uczniowie mogli bezpośrednio od pracodawców dowiedzieć się na co zwracają uwagę zatrudniając pracowników - uzupełnia dr Joanna Telus.

Z kolei podczas warsztatów pod okiem specjalistów  licealiści ćwiczyli między innymi umiejętność komunikacji i współpracy oczekiwana przez pracodawców, umiejętność zarządzania czasem i stresem.

W wydarzeniu wzięła udział między innymi Aleksandra Juszyńska z Liceum Ogólnokształcącego im. księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Staszowie. Licealistka przyznała, że takie spotkania są bardzo potrzebne. - Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w takim spotkaniu. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Mam nadzieję, że takich inicjatyw będzie w naszym mieście więcej - powiedziała uczennica.

Global Job Meeting zostało zorganizowane przez Staropolską Szkołę Wyższą  po raz trzeci. W Kielcch wydarzenie odbyło się po raz pierwszy

 

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO