Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Lotto092020

BIZNES

W Kielcach powstaje „Program wspierania przedsiębiorczości”

czwartek, 11 stycznia 2018 13:30 / Autor: Radio eM
Radio eM

W Kielcach powstaje Program wspierania przedsiębiorczości dla Miasta Kielce. Realizatorem zadania jest konsorcjum firm ASM Centrum Badań i Analiz oraz Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc. W ramach prac organizowane będą w styczniu i lutym 2018 badania fokusowe z pytaniami o to, co należy poprawić, by lokalne firmy funkcjonowały w lepszym otoczeniu. Udział w badaniach może wziąć każdy przedsiębiorca z Kielc oraz inna osoba zainteresowana tworzeniem w mieście dobrego klimatu dla biznesu.

 

Celem badań fokusowych, organizowanych na zlecenie Urzędu Miasta Kielce przez specjalistyczną firmę ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, jest przede wszystkim opracowanie planu działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w Kielcach. Respondenci mogą rozmawiać o wszystkim, co ich zdaniem tworzy bariery i przeszkadza w rozwoju gospodarczym miasta. To pomoże zidentyfikować najlepsze metody wsparcia. Zamiarem twórców Programu jest nie tylko znalezienie odpowiedzi na pytanie, co najbardziej utrudnia rozwój biznesu w Kielcach, ale też co w przyszłości podwyższy biznesową atrakcyjność miasta.

Badania fokusowe, czyli skupiające się na wybranej grupie respondentów, realizowane będą metodą mini wywiadów grupowych FGI. Jest to metoda polegająca na zorganizowaniu niewielkiej grupy dyskusyjnej, w której uczestnicy mogą swobodnie rozmawiać o przedstawionych problemach, ale według scenariusza proponowanego przez zewnętrznego moderatora. – Scenariusz ma formę niestandaryzowaną. Zawiera zestaw wątków, zagadnień, które moderator przedstawia do omówienia uczestnikom badania – mówi Ewelina Dąbrowska, dyrektor Działu Badań Społecznych i Ewaluacyjnych firmy ASM. – Uczestnicy dyskusji stymulują się wzajemnie, inspirują, prowokują do wyrażania opinii i konstruowania pomysłów.

Głos każdego przedsiębiorcy, zainteresowanego poprawą warunków prowadzenia biznesu w Kielcach, ma być wysłuchany. Dyskusje będą zorganizowane w centrum miasta o dogodnej godzinie dla osób uczestniczących, ich dokładny terminarz udostępniony będzie w kieleckich mediach dzięki prowadzonej równolegle akcji promocyjno-informacyjnej.

Jeśli są Państwo przedstawicielami poniżej wskazanych grup i zechcą Państwo współuczestniczyć w przygotowaniu Programu wspierania przedsiębiorczości dla Miasta Kielce, zapraszamy do udziału w dyskusjach. Mogą w nich wziąć udział osoby mieszkające lub pracujące w Kieleckim Obszarze Funkcjonalnym, obejmującym Kielce, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedzianą Górę, Morawicę, Piekoszów, Sitkówkę-Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk.

W szczególności zapraszamy przedstawicieli:

  • Małych oraz mikro firm z obszaru KOF
  • Dużych i średnich firmy z obszaru KOF
  • Instytucji otoczenia biznesu oraz urzędów pracy z obszaru KOF
  • Kieleckich uczelni wyższych
  • Startup’ów i studentów z obszaru KOF
  • Samorządów gminnych z obszaru KOF

Dyskusje będą zorganizowane w centrum miasta o dogodnej godzinie dla osób uczestniczących.

Biorąc udział w dyskusji mają Państwo możliwość wypowiedzenia się, z jakim barierami na co dzień borykają się przedsiębiorcy, oraz jakich rozwiązań oczekują. Wartością dodaną tych spotkań jest współuczestnictwo w przygotowaniu programu wspierania przedsiębiorczości.

Aby wziąć udział w badaniach lub dowiedzieć się więcej na temat Programu wspierania przedsiębiorczości dla Miasta Kielce, należy wejść na stronę Inwestuj w Kielcach: www.invest.kielce.pl w zakładkę Program wspierania przedsiębiorczości.

Zgłoszenia do udziału w badaniach przyjmowane są także drogą mailową na adres e-mail przedstawiciela firmy ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, której Urząd Miasta Kielce zlecił prace nad Programem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 697 122 860.

 

logo asm new

logo COI kwadrat

_____________ REKLAMA ____________________

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO