Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

Lafarge i małe społeczności

wtorek, 17 października 2017 15:54 / Autor: Radio eM
Radio eM

Dialog Społeczny Lafarge w Polsce” - pod takim tytułem Lafarge wydało raport podsumowujący dwuetapową sesję dialogu społecznego w Cementowni Małogoszcz oraz Kopalni Radkowice.

Jak napisała firma w przesłanym do mediów komunikacie, raport jest dowodem na to, że dialog, zrozumienie i współpraca są możliwe i przynoszą wszystkim zainteresowanym stronom wymierne korzyści. W raporcie Lafarge w Polsce przedstawił oczekiwania sąsiadów w Małogoszczu i Radkowicach i swoje zobowiązania, z których część już została zrealizowana, a kolejne są w trakcie realizacji.

Wśród nich znalazły się m.in. - przekazanie dwóch milionów złotych na działania mające ograniczyć pylenie i hałas w kopalni Radkowice, projekt modernizacji osiedla w Małogoszczu realizowany w ramach programu „Przygarnij Przestrzeń” oraz dofinansowanie remontu domu ludowego i placu zabaw w Zakruczu w ramach programu wolontariatu pracowniczego Lafarge „Dobro_czynni”

Lafarge w Polsce jest częścią globalnej Grupy LafargeHolcim, koncentrującej się na branży cementu, kruszyw i betonu. Firma posiada w naszym kraju 60 zakładów, w których zatrudnia 1500 pracowników.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO