Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

BIZNES

Od zera do milionera. Specjaliści opowiedzą o tym, jak pozyskać fundusze dla innowacyjnego biznesu

poniedziałek, 09 października 2017 14:52 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

O tym, gdzie szukać funduszy dla innowacyjnego biznesu podzielą się specjaliści podczas kieleckiego spotkania Startup Poland Camp. Impreza odbędzie się w najbliższą środę 11 października o godzinie 18 w Instytucie Dizajnu. To część ogólnopolskiego cyklu wydarzeń o tematyce startupowej, który ma integrować lokalne społeczności ludzi z pomysłami. Kielce są jednym z sześciu miast, gdzie odbywają się podobne spotkania z udziałem osób, które świat startupów znają jak własną kieszeń.

Wiedzą z kielczanami będą dzieliły się 3 osoby. Na środowe spotkanie prezentację przygotował Konrad Gawłowski, który w swojej przygodzie ze startupami pracował nad dziesiątkami projektów. Instytut będzie gościł także doktora Pawła Smółkę, specjalistę do spraw między innymi wywiadu biznesowego. Rządowe wsparcie dla środowiska startupów będzie reprezentowała Diana Czarnecka z Departamentu Rozwoju Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju. - Chcielibyśmy przedstawić, jak jak wygląda ścieżka pozyskiwania funduszy dla własnego startupu. Obecnie wiemy, że w Kielcach jest to sporą barierą - mówi Maciej Balasiński z Fundacji Startup Poland, która organizuje wydarzenie.

Fundacja Startup Poland prowadzi także badania rodzimego rynku startupów. Podczas spotkania w Kielcach będą prezentowane wyniki najnowszego dokumentu. - To raport, który powstał w oparciu o ankiety przeprowadzone w polskim środowisku startupowym. Powiemy też trochę o sytuacji w regionie świętokrzyskim. O tym, jak startupy zmieniały się w województwie na przestrzeni ostatnich lat, dzięki czemu poprawiła się sytuacja. Ona jeszcze nie jest doskonała, więc zastanowimy się jak będziemy mogli ją poprawić - mówi Paula Dulnik z Instytutu Dizajnu.

Na najbliższą imprezę w Instytucie Dizajnu obowiązuje rejestracja uczestników. Formularz zgłoszeniowy wypełnimy za pośrednictwem portalu evenea.pl. LINK DO REJESTRACJI.

Kolejne spotkanie nastawione na tematykę startupów odbędzie się 29 listopada w Kieleckim Parku Technologicznym. Organizatorzy zaproponują rozmowę o komercjalizacji projektów na rynki zagraniczne.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO