Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE»W czwartek premiera filmu o ks. Biskupie Kaczmarku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

W czwartek premiera filmu o ks. Biskupie Kaczmarku

28 listopada 2017 / Tekst

We wtorkowej audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce gośćmi Katarzyny Bernat byli Rafał Nowak – dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach oraz Sławomir Mazur – dziennikarz TVP3 Kielce. Z ich inicjatywy powstał film fabularny o biskupie Kaczmarku.

Posłuchaj całej audycji:

W najbliższy czwartek w kinie Moskwa na dużym ekranie zobaczymy film o „Czesławie Kaczmarku – Biskupie Niezłomnym” okresu stalinowskiego.

Film, dokument fabularyzowany, którego premiera wyznaczona jest na czwartek o godz. 17:00 przedstawia okres życia biskupa od jego aresztowania aż do jego śmierci.

 - Sceny przesłuchania kręcone były w podziemiach Wojewódzkiego Domu Kultury.  Pomieszczenia które tak naprawdę służą wentylacji - sprzyjają oddaniu mrocznego, przygnębiającego klimatu panującego w filmie - mówił Sławomir Mazur. Pozostałe sceny zostały nakręcone na Wzgórzu Zamkowym oraz w Seminarium Duchownym.

Producentem filmu w reżyserii Sławomira Mazura jest Wzgórze Zamkowe w Kielcach i Diecezja kielecka. Produkcja jeszcze w tym roku ma trafić do świętokrzyskich szkół.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna