Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

[VIDEO] Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski: Polska gospodarka najlepiej poradzi sobie z kryzysem ekonomicznym

czwartek, 21 maja 2020 11:50 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada wygaszanie szpitali jednoimiennych. Sukcesywne przywracanie normalnej pracy w tych placówkach rozpocznie się 1 czerwca od miejsc, gdzie jest najmniej nowych zakażeń. Jak wygląda sytuacja w województwie świętokrzyskim?

- Na tę chwilę w szpitalu jednoimiennym w Starachowicach mamy około stu pacjentów, którzy zajmują jedną czwartą łóżek. Ciężko byłoby więc z niego zrezygnować. Na razie do swojej normalnej działalności wróci szpital w Busku-Zdroju, w którym jeden z oddziałów był przeznaczony dla pacjentów z COVID-19. Szpital w Kielcach też będzie jeszcze przygotowany, żeby przyjmować pacjentów zakażonych koronawirusem. Jeżeli liczba hospitalizowanych w naszym regionie zmniejszy się do kilkudziesięciu osób, to będziemy mogli pomyśleć, żeby wygasić szpital jednoimienny w Starachowicach - mówił Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski w audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie radia eM Kielce.

Tematem rozmowy była także pomoc dla przedsiębiorców w czasie epidemii. - Mogą oni liczyć na pomoc z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej, a co najważniejsze, jest ona cały czas rozszerzana. W naszym województwie bardzo dużo firm skorzystało ze zwolnienia z ZUS-u i z mikropożyczek. Firmy z naszego regionu otrzymały z tarczy antykryzysowej i finansowej dwa miliardy złotych - podkreślił wicewojewoda.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO