Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW: Zapraszamy kielczan do „Ekokina”

czwartek, 17 września 2020 12:26 / Autor: Aleksandra Rękas

- Już jutro (18 września) odbędzie się wyjątkowa impreza plenerowa „Ekokino”. Chcemy spotkać się z mieszkańcami Kielc i zaprosić ich do wspólnego oglądania filmów o ochronie środowiska. Oprócz tego, będzie można skonsultować się z doradcami energetycznymi - mówił Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Podczas „Ekokina” nie zabraknie konkursów z nagrodami.

- W trakcie pikniku będzie można wziąć udział w quizach i zagadkach. Zwycięzcy otrzymają sadzonki drzew liściastych, a także inne rzeczy. Wydarzenie kierowane jest zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych. Czas umilać będzie nam kapela muzyczna z Wąchocka – zachęcał Ryszard Gliwiński.

Filmy emitowane podczas „Ekokina” będą oscylowały wokół tematyki ekologicznej.

- Filmy będą pokazywać także działalność doradztwa energetycznego oraz wydarzeń na ten tematł. Zobaczymy filmy edukacyjne odnośnie takich programów jak „Czyste powietrze” i  „Moja woda”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął minister klimatu, Michał Kurtyka – dodał prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO