Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

Marian Jaworski prezes Fundacji im. Brata Alberta w Kielcach: Hospicjum w Busku-Zdroju szansą dla chorych z regionu

piątek, 28 sierpnia 2020 16:10 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk

– Opieka paliatywna jest w tym regionie wyjątkowo potrzebna, zwłaszcza, że w przeciwieństwie do innych powiatów, np. kieleckiego, w okolicach Buska nie ma obiektu, gdzie osoby nieuleczalnie chore mogłyby znaleźć odpowiednią pomoc – mówił Marian Jaworski prezes Fundacji im. Brata Alberta w Kielcach na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Budowa Hospicjum Stacjonarnego w Busku-Zdroju trwało od 2003 roku. Budowa placówki była inicjatywą ks. Mariusza Kozy, który dostrzegł problemy osób nieuleczalnie chorych w tym mieście. Po 23 latach udało się domknąć budowy. Jest to nowoczesny obiekt o prawie 3000 metrów kwadratowych powierzchni. Będzie się tam znajdować 96 łóżek.

Budynek Hospicjum będzie poświęcony 2 października przez ks. Biskupa Jana Piotrowskiego. Uroczystość rozpocznie się mszą polową przed budynkiem. Po nabożeństwie możliwe będzie zwiedzenie obiektu.

Dotychczas rolę Hospicjum pełnił budynek częściowo wydzierżawiony od Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju. Do tego czasu swoje życie zakończyło tam 250 osób.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO