Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa: Nasza gmina jest idealnym miejscem na odpoczynek

poniedziałek, 21 września 2020 11:10 / Autor: Aleksandra Rękas

- Powstanie uzdrowiska w Czarnieckiej Górze jest ogromnie ważne dla mnie i wszystkich mieszkańców gminy. Aktualnie podpisaliśmy umowę na badanie klimatu z Polską Akademią Nauk. Pod lupę naukowców trafi też borowina, która znajduje się na naszym terenie, a wszystko potrwa rok - mówiła Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

W Czarnieckiej Górze istnieje już Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji, do którego przyjeżdżają pacjenci z problemami narządów ruchu.

- To bardzo znane centrum rehabilitacji, odwiedzają je ludzie z całej Europy. Znajduje się w nim także szkoła oraz basen i pracują w nim świetni fachowcy. W całej gminie nie brakuje również miejsc w których można odpocząć – mamy trzy rezerwaty przyrody: Dolinę Krasnej, Skałki Piekło pod Niekłaniem i Tropy dinozaurów w Gagatach Sołtysowskich – wyliczała Dorota Łukomska.

W gminie Stąporków znajdują się też miejsca, w których można znaleźć duchowe ukojenie.

- W Czarnej jest Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni, prowadzone przez Pallotynów. To miejsce kultu Maryi odwiedzane przez wielu pielgrzymów – zaznaczyła burmistrz Stąporkowa.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO