Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

Adam Derza, Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach: Pomagamy szkołom i firmom funkcjonować w dobie pandemii

czwartek, 10 września 2020 11:36 / Autor: Aleksandra Rękas

- Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje przygotowania szkół i przedsiębiorstw do wdrażania zmian związanych z epidemią. Ten program rozpoczął się pierwszego września - chcemy wesprzeć dyrektorów szkół i nauczycieli w ich działaniach. Inspektorzy szkolą pracowników, by ci wiedzieli, jak mają zachowywać się w reżimie sanitarnym - mówił Adam Derza, Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach, na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Na terenie województwa świętokrzyskiego od początku września Okręgowy Inspektorat Pracy przeprowadził 59 szkoleń w placówkach oświatowych.

- W tej chwili wysłaliśmy już zaproszenia do współpracy do kolejnych 142 szkół. Przez pierwszy miesiąc nauki chcemy dotrzeć do jak największej liczby placówek i wspomóc je w tym ciężkim okresie. Spotykamy się z bardzo pozytywnym odzewem – stwierdził Adam Derza.

Oprócz tego, Okręgowy Inspektorat Pracy swoje szkolenia kieruje do przedsiębiorców i firm.

- Współpracujemy ze świętokrzyskim wojewódzkim inspektorem sanitarnym i w razie wykrycia nieprawidłowości informujemy Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Do tej pory przeprowadzono 143 kontrole. Obserwujemy spore braki formalne, natomiast w praktyce pracodawcy stosują się do zaleceń, organizują pracę właściwie i dbają o bezpieczeństwo – zaznacza Adam Derza.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO