Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

[WIDEO] Elżbieta Śreniawska, prezes MPK: Brak działań zmierzających do powstania linii użyteczności publicznej Kielce – Święty Krzyż

środa, 24 czerwca 2020 10:16 / Autor: Aleksandra Rękas

- Jako przewoźnik chcemy świadczyć usługi w sposób przejrzysty, na uporządkowanym rynku transportowym – mówiła Radia Elżbieta Śreniawska na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

reporterm

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach zaznaczyła,  jak ważne jest uruchomienie połączenia autobusowego między Kielcami, a Świętym Krzyżem.

- Pamiętamy zapewnienia ze strony Urzędu Marszałkowskiego, że zostanie uruchomiona taka linia użyteczności publicznej. Jest ona niezmiernie potrzebna mieszkańcom, zwłaszcza w okresie letnim. Niestety nic w tym zakresie się nie zmieniło i brak jakichkolwiek działań Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach czy Starostwa Powiatowego w Kielcach. A przypomnijmy, że dla linii użyteczności publicznej są przewidziane dofinansowania, nawet do trzech złotych na wozokilometr – zaznaczyła Elżbieta Śreniawska.

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji odniosła się także do stworzenia linii użyteczności publicznej w pięciu powiatach: opatowskim, ostrowieckim, włoszczowskim, koneckim i staszowskim. 

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO