Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

[VIDEO] Jerzy Stalmasiński, dyrektor RCKiK: Krew potrzebna jest codziennie

środa, 27 maja 2020 10:43 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

 – Krew potrzebna jest codziennie. Wydajemy każdego dnia 120 -150 jednostek koncentratu krwinek czerwonych i kilkanaście preparatów płytkowych dobowo. Zatem tylu dawców powinno się zgłaszać do Centrum Krwiodawstwa i naszych jednostek terenowych – mówił Jerzy Stalmasiński, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, w audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie radia eM Kielce.

– Krew można oddawać w Kielcach przy ulicy Jagiellońskiej 66, w punkcie w Skarżysku-Kamiennej, Końskich, Sandomierzu, a od pierwszego czerwca otworzymy naszą jednostkę terenową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Apelujemy do wszystkich osób, które są zdrowe, pełnoletnie i mają nie więcej niż 65 lat o oddawanie tego cennego leku. Obecnie przed oddaniem krwi każdy dawca musi przejść preselekcję, która polega na zmierzeniu temperatury oraz wypełnieniu specjalnej ankiety epidemiologicznej – dodaje Jerzy Stalmasiński.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO