Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

[VIDEO] dr Bartłomiej Dorywalski, poseł PiS: Jestem zasmucony działaniami wojewody i Sejmiku

poniedziałek, 16 grudnia 2019 10:09 / Autor: Beata Kwieczko

W Sejmie powstał po raz pierwszy ponadpartyjny Świętokrzyski Zespół Parlamentarny. Jego przewodniczącą została poseł Anna Krupka (PiS), a wiceprzewodniczącymi poseł Bartłomiej Dorywalski (PiS) i Bartłomiej Sienkiewicz z Koalicji Obywatelskiej. Utworzenie tego gremium ma bardo duże znaczenie dla naszego województwa.

- Jest to przełom jeśli chodzi o działania na rzecz naszego regionu. Mamy na celu wsparcie wszelkich inicjatyw, które będą się tworzyć i tworzą w regionie. Mamy świadomość tego, że każdy z parlamentarzystów jest w innej komisji, paramy się różnymi zajęciami, ale wspólnie ponad sprawami podziałów resortowych możemy działać na rzecz województwa świętokrzyskiego. Będziemy pracować nad rozwiązaniami infrastrukturalnymi, ale też tymi, które dotyczą innych dziedzin, takich jak rolnictwo czy zdrowie. Jestem przekonany, że dołączą do nas kolejni parlamentarzyści - powiedział dr Bartłomiej Dorywalski, poseł Prawa i Sprawiedliwości w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Poseł PiS ocenił także to, co dzieje się w ostatnim czasie w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Urzędzie Wojewódzkim. - Jestem mocno zaniepokojony tymi wszystkimi wydarzeniami. Żeby sprawować odpowiednio władzę trzeba mieć zarząd, który pracuje w sposób stabilny w pełnym składzie. Jestem też zasmucony i zatroskany wydarzeniami, które dzieją się w Urzędzie Wojewódzkim. Każdy ma prawo do powoływania swojego zespołu, ale jakie będą owoce tej pracy, zobaczymy. Mam nadzieję, że dalsze poczynania nowych władz będą etyczne. Wierzę w to, że ten skład, który w ostatnim tygodniu poszerzył się o wicewojewodę Rafała Nowaka i Marię Zubę, która została doradcą wojewody, sprawi, że standardy zostaną zachowane - dodał Bartłomiej Dorywalski.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO