Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

AUDYCJE RADIOWE

[VIDEO] Paweł Kwietniewski: Młodzi coraz chętniej angażują się w życie polityczne

środa, 04 grudnia 2019 13:13 / Autor: Piotr Wójcik

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem będzie obecna na Świętokrzyskim Kongresie Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się w środę, 11 grudnia, w Best Western Grand Hotel. Udział w imprezie mogą wziąć wszystkie organizacje społeczne z województwa świętokrzyskiego. Początek wydarzenia o godz. 10.

Jak się okazuje, młodzi ludzie chętnie zabierają głos w istotnych dla nich sprawach, udzielają się w polityce młodzieżowej, działają w wielu pozarządowych organizacjach i coraz częściej pojawiają się w polskim życiu politycznym. A Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem pozwala im nawiązać bezpośredni dialog z władzą publiczną.

- Jako działacz społeczny widzę, że coraz więcej młodych ludzi chce działać i swoje przekonania czy idee prezentować publicznie. Myślę, że to zjawisko będzie w najbliższych latach rosnąć. Coraz więcej młodych ludzi pojawi się w życiu politycznym - mówił w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat Paweł Kwietniewski z Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, który jest także wiceprezesem Fundacji Imienia Stefana Artwińskiego.

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem to organ opiniodawczo-doradczy Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, utworzony w lipcu 2019 roku. Jego celem jest głośne wyrażanie opinii w kwestiach dotyczących stosowania ustawy, projektów aktów prawnych, programów rządowych w zakresie obejmującym młode pokolenie. To także niezwykle ważna instytucja, która ma wspierać i inicjować działania zmierzające do zwiększenia poziomu partycypacji obywatelskiej młodych ludzi w Rzeczypospolitej Polskiej. Co istotne, to również kuźnia kadr na przyszłość. Patronat nad tą inicjatywą objął wicepremier Piotr Gliński.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO