Na antenie: Cały ten sport!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Cały ten sport!
Mateusz Żelazny
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Senatorowie zajmowali się ostatnio ustawami dotyczącymi rodziny i rodzicielstwa. Jednym z wyników tych prac jest to, że nie będzie podziału urlopu rodzicielskiego, pomimo że domagała się tego Unia Europejska. – Unia swoją kuriozalną dyrektywą próbowała odgórnie narzucić rozwiązanie, które nijak się ma do naszej tradycji. Polski system opieki daje ojcom możliwość bycia aktywnymi uczestnikami wychowania dzieci, ale nic nie nakazuje. Dyrektywa zakładała natomiast, by w 12-miesięcznym okresie trwania urlopu rodzicielskiego, co najmniej 4 miesiące były wykorzystane przez ojca – wyjaśnił senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Radni wojewódzcy udzielili absolutorium Zarządowi Województwa za realizację budżetu na 2016 rok. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mieli jednak zastrzeżenia. – Patrząc na jego wykonanie, to w stosunku do planu wpływy zmniejszyły się o prawie 100 milionów złotych. Również po stronie wydatków jest kiepsko, bo okazały się być one o 160 milionów złotych niższe, niż planowano – powiedział radny PiS w sejmiku, Bartłomiej Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. Zastrzeżenia radnego budzi również statut Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

„Kielce w ruchu” – tak brzmi hasło tegorocznego Święta Kielc, które odbędzie się od 23 do 25 czerwca. Kielczanie będą mogli wziąć udział w przeróżnych zajęciach sportowych oraz zmierzyć się całymi rodzinami w dyscyplinach sprawnościowych i wytrzymałościowych. Gwiazdą weekendu ma być zespół T.Love.  O szczegółach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat mówił Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego, które jest tegorocznym organizatorem imprezy. 

Wakacje z kielecką Caritas

Diecezja kielecka / 20 czerwca 2017 /

650 dzieci pochodzących z ubogich rodzin wyjedzie w tym roku na kolonie, które zorganizuje Caritas Diecezji Kieleckiej. Z wypoczynku skorzysta także grupa dzieci polonijnych z Białorusi. Najmłodsi będą wypoczywać  we Władysławowie, Pogorzelicy, Zakopanem a także w podkieleckim  Kaczynie. Oprócz tego organizacja zaplanowała także półkolonie.  O szczegółach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat mówił ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas.

W minionym tygodniu opinia publiczna żyła sprawą zatrzymania prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, burmistrza Połańca, a  także byłego prezesa i wiceprezesa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. – Jest mi ogromnie przykro, że takie sygnały płyną z województwa świętokrzyskiego. Zdaje się, że niektórzy nie wyciągają wniosków ze swojego postępowania. Oczywiście nikogo nie osądzam, ale skoro są tak zdecydowane kroki ze strony służb, to znaczy że dzieje się coś niedobrego - powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba w audycji „Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Weekend wydarzeń w Chmielniku

Chmielnik / 16 czerwca 2017 /

Najbliższy weekend upłynie w Chmielniku pod znakiem wielu ważnych wydarzeń, związanych między innymi z promocją kultury żydowskiej. O szczegółach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat mówiła Agnieszka Dziarmaga, kierownik Ośrodka Edukacyjno Muzealnego Świętokrzyski Sztetl i Paweł Wójcik, burmistrz Chmielnika.

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest TUTAJ

Zapis koncertu uwielbienia pt. Niech się stanie, który odbył się 11 czerwca 2017 roku na kieleckim Rynku. Wydarzenie na żywo transmitowało Radio eM Kielce.

Pamiętajmy o paszportach

Kielce / 09 czerwca 2017 /

Przed nami wakacje i wyjazdy zagraniczne. Często sprawy związane z wydaniem paszportu zostawiamy na ostatnią chwilę, a to może przysporzyć nam kłopotów.  – Ustawowo na wydanie paszportu czeka się nawet do 30 dni. W rzeczywistości są to około 2 tygodnie. W całej Polsce istnieje też możliwość uzyskania informacji o wydaniu dokumentu poprzez sms lub e-mail. Można to też sprawdzić na stronie internetowej obywatel.gov.pl - powiedział Michał Gałczyński, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W minioną sobotę doszło w Londynie do ataku terrorystycznego. - To, co dzieje się w tej chwili w Europie przerasta najśmielsze oczekiwania wszystkich, którzy myśleli, że to kontynent bezpieczny i demokratyczny, dający gwarancję spokojnego i dostatniego życia. Dziś wszystko to żyje na włosku. Obca nam kulturowo cywilizacja próbuje odbić dla siebie tę Europę – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Centralne Laboratorium Głównego Urzędu Miar i Wag to inwestycja, która będzie wspomagała rozwój Kielc i regionu - powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski w audycji Prawdę Mówiąc w Radiu eM Kielce. O wyborze Kielc, jako lokalizacji tej inwestycji zdecydował dobry klimat współpracy między kilkoma instytucjami w mieście, stabilne położenie tektoniczne, a także lokalizacja w centrum Polski - dodała wojewoda.

–  Ta inwestycja jest ważna dla całego kraju, bo będzie decydować o przyszłości technologicznej Polski – powiedział prezydent Kielc o Centralnym Laboratorium Głównego Urzędu Miar, które powstanie w naszym mieście. Włodarz stolicy województwa świętokrzyskiego był gościem porannej audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. Odpowiadał również na pytania związane z kieleckim festiwalem muzycznym i zbliżającymi się rozgrywkami EURO U-21.

Przed nami uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O Jego darach:  mądrości, rozumie, radzie, umiejętności, męstwie, pobożności i bojaźni Bożej, a także o owocach: miłości, radości, pokoju, cierpliwości, uprzejmości, dobroci, wierności, łagodności i opanowaniu  mówił  w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach,. 

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek zaprasza na wystawę Pielgrzym Tysiąclecia, na którą składa się ponad 300, w większości niepublikowanych fotografii przedstawiających papieża Jana Pawła II. – Zdjęciom towarzyszy głos Ojca Świętego, w którym przypomina teksty swoich homilii i poezji – powiedziała wojewoda w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. Wystawę można oglądać od 2 czerwca do 2 lipca w Muzeum Narodowym w Kielcach.

Dziś Dzień Matki.  I to właśnie temu tematowi poświęcona była dzisiejsza audycja Prawdę Mówiąc. Gościem Katarzyny Bernat  była psycholog Magdalena Delipacy, prowadząca na antenie Radia eM magazyn 100 Procent dla Rodziny. Specjalistka mówiła między innymi o  tym, co powinno być najważniejsze w życiu każdej mamy. 

Strona 1 z 71

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay