Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

RADIO AUDYCJE

Wakacje to czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Jak co roku Caritas Diecezji Kieleckiej przygotowała ofertę koloni i półkoloni skierowaną do rodzin, których nie stać na letni wypoczynek, także dla dzieci z rodzin polonijnych.

W ubiegłym roku na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do około 800 wypadków przy pracach polowych. Liczba ta jest mniejsza o 10 procent niż w roku 2017, jednak pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego apelują o zachowanie bezpieczeństwa i rozwagę podczas prac gospodarskich.

W ostatnim czasie na ulicach polskich miast doszło do wielu aktów profanacji wiary katolickiej, a we Wrocławiu zaatakowano nożem kapłana udającego się na poranną Mszę Świętą. W niedzielę po Eucharystii wierni śpiewali suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…” jako akt ekspiacji za świętokradztwa i ataki agresji na księży. Do obecnej sytuacji odniósł się senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W tym tygodniu gościem programu Debata Radia eM Kielce była wiceprezydent Kielc Danuta Papaj, z którą rozmawialiśmy m.in. o sytuacji na linii radni - prezydent, konkursach na stanowiska w urzędzie miasta, programie wyborczym włodarza miasta oraz organizacji Marszu Równości. Zapraszamy do przesłuchania audycji.

- Ta inwestycja da szansę na utworzenie interesujących miejsc pracy dla młodych ludzi. Myślę, że będą do nas przyjeżdżali także przedsiębiorcy - uważa Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Trwa nabór do szkół średnich. W tym roku w szkołach średnich będą dwa roczniki: ósmoklasiści i absolwenci trzeciej klasy gimnazjów. - Miejsc jest więcej niż uczniów, więc nie powinno być problemu z rekrutacją - uważa Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach.

Audycja z dnia 18.06.2019

Gość: Izabela Aniołek, kierownik działu opieki i wychowania Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach i koordynator projektu, w ramach którego funkcjonuje mieszkanie chronione treningowe. 

Temat: Praca w młodzieżą, projekty MOPR, funkcjonowanie mieszkania treningowego, zadania trenera i koordynatora projektu, ocena przedsięwzięcia.

- Działania władz Kielc prowadzą do likwidacji MPK Kielce - alarmuje poseł Bogdan Latosiński, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Transportu Publicznego MPK w Kielcach. - Wzrost cen biletów czy chaotycznie wprowadzana reorganizacja linii autobusowych mają na celu rozłożenie MPK  - podkreśla.

Audycja z dnia: 15.06.2019 

Gość: Renata Rakowska i Mikołaj Śliżyński, autorzy bloga Przekraczając Granice 

Temat: Sycylia

Gość: Katarzyna Jaroń z "TEB Edukacja".

Temat: Jeżeli szukasz dobrej szkoły, która da Ci szansę  rozwoju, to już nie musisz. Jest TEB Edukacja. Zbuduj z nami swoją przyszłość  :)

Upał daje się wszystkim we znaki. Podczas gorących dni trzeba uzupełniać zasoby wody w organizmie. Ulgę może przynieść też schłodzenie się wodą ze zraszaczy.

- Dziennik „Staszka” to autentyczny zapis wydarzeń z okresu kilku miesięcy służby młodego człowieka w szeregach Armii Krajowej, w owianych sławą Zgrupowaniach Partyzanckich AK „Ponury” - powiedział dr Marek Jedynak, historyk z IPN Kielce w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat. Promocja wydawnictwa odbędzie się w czwartek, 13 czerwca o godz. 17 w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia". Dziennik "Staszka" ukazał się jako III tom Serii Świętokrzyskiej "Dzienniki, Wspomnienia, Pamiętniki, Listy". 

Audycja z dnia 11.06.2019

Gość: Krzysztof Antoszewski, mistrz pszczelarski i koordynator projektu Ligi Ochrony Przyrody "Pszczoły w mieście"

Temat: Ochrona pszczół przed wyginięciem, przełamywanie stereotypu groźnej pszczoły, akcja "Pszczoły w mieście"

Goście: Filip Moćko, trener drużyny Pactum Scyzoryk Kielce i Marcin Błaut z Fundacji Świętokrzyskie Centrum Sportu 

Temat: Motywacja, kalistenika oraz koszykówka na wózkach

O wynikach kontroli przeprowadzonej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach i zamierzeniach związanych z wdrożeniem planu naprawczego opowiadał w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat wicestarosta kielecki Tomasz Pleban.

Audycja z dnia: 08.06.2019 

Gość: Tomasz Tułak, podróżnik, organizator wypraw z Om Tramping Klub 

Temat: Syberia

Na kieleckiej Bukówce rozpoczęło się szkolenie żołnierzy wyjeżdżających na misję pokojową ONZ w Libanie. Obejmuje ono między innymi wiedzę specjalistyczną w zakresie statutowych zadań, jakie stoją przed uczestnikami tej misji.

W najbliższą sobotę (8.06.) w Targach Kielce odbędzie się AtoPsoria Derm. Impreza poświęcona problemom skórnym, zwłaszcza związanym z chorobami takimi jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry będzie okazją do spotkania z lekarzami i przebadania się. Nie zabraknie też wystawców, którzy zaprezentują dedykowane chorym kosmetyki i produkty lecznicze.

W województwie świętokrzyskim rusza szacowanie strat po majowych ulewach. – Rolnicy mogą zabiegać o  preferencyjne kredyty w Agencji  Restrukturyzacji i Modernizacji  Rolnictwa na odbudowę swojej produkcji. Ministerstwo  Rolnictwa przeznacza  specjalne  środki na wsparcie gospodarstw, w których straty wynosiły ponad  70 procent,  a tych jest naprawdę dużo – powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Zakład Wyrobów Kamionkowych „Marywil” w Suchedniowie zostanie wykupiony od syndyka masy upadłościowej przez rządową Agencję Rozwoju Przemysłu. Odrodzenie przemysłu może być ogromną szansą nie tylko dla Suchedniowa, ale i całego województwa świętokrzyskiego.

Dziś mija 30 lat od pierwszych, częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce. Wydarzeniu temu towarzyszył ogromny entuzjazm i nadzieja na poprawę sytuacji Polaków. Później przyszło wielkie społeczne rozczarowanie.

Audycja z dnia 04.06.2019

Goście: Tomasz Gruszczyński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brynicy, strażak OSP Kowala i OSP Brynica, ratownik i żołnierz 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, radny powiatowy; Dariusz Śliwa, naczelnik OSP w Brynicy, z inicjatywy których powstała Akademia Małego Strażaka w Brynicy, a także Lena, Zuzia, Madzia, Amelia, Inga, Madzia, Julia i Amelia, członkinie Akademii Małego Strażaka. 

Temat: Działalność Akademii Małego Strażaka w Brynicy, edukacja młodego pokolenia, tworzenie podobnych grup w innych gminach. 

Moim gościem w najnowszym programie „Na 4 łapy” była Dominika Nathali, uczennica I L.O. im. Stefana Żeromskiego, która od miesięcznika „Cztery łapy” otrzymała niezwykłą nagrodę - Order Psiego Szczęścia. Kielczanka z wielkim powodzeniem prowadziła akcję „Misja na czterech łapach”, w czasie której nie tylko poruszała ważne zagadnienia dotyczące bezdomnych zwierząt, ale także walczyła z obojętnością ludzi na ich los. Dominice towarzyszyła mama, Joanna. Zapraszam, Małgorzata Cioroch.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach łączy tradycję wynikającą z doświadczenia z nowoczesnością, na którą musi stawiać, działając w sektorze transportu zbiorowego. Elektromobilność jest jednym z głównych kierunków rozwoju, jakie wyznacza sobie MPK.

Strona 1 z 73