Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

Trwa budowa nowych obiektów Szpitala MSWiA w Kielcach. – Infrastruktura szpitalna przy ulicy Ogrodowej nie odpowiada rozporządzeniu ministra zdrowia dotyczących warunków w służbie zdrowia. Dlatego postanowiliśmy wybudować nowy szpital przy ulicy Wojska Polskiego. On już stoi, choć  jeszcze nie działa. Łączy się z Polikliniką. Wszystkie poradnie, szpital i rehabilitacje będziemy mieli w jednym miejscu – mówiła w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat Halina Olendzka, dyrektor szpitala.

Audycja z dnia 11.12.2018

Gość: Karolina Bulanowska, pedagog, prezes Stowarzyszenia "Kalejdoskop", dzięki niej w Kielcach powstało kilka punktów, w których rodzice mogą przebrać lub nakarmić dziecko. Jeden z nich znajduje się w Urzędzie Marszałkowskim. 

Temat: Praca z ludźmi, aktywność, Radość z obcowania z ludźmi

Czy dokarmianie ptaków miejskich, kiedy nie ma srogiej zimy jest wskazane? Jeśli już dawać jeść, to co, czy chleb to dobry pomysł? Na te i inne pytania w dzisiejszym magazynie „Na 4 łapy” odpowie doktor Karolina Siedlecka – Kowalczewska, specjalista chorób zwierząt nieudomowionych.

Kultura, sport, turystyka, promocja i Biuro Radców Prawnych, Biuro Audytu Wewnętrznego oraz Biuro Kontroli – to kompetencje, za jakie w nowym zarządzie województwa świętokrzyskiego będzie pełnił Mariusz Gosek. Część z nich będzie się wpisywała w strukturę zmienionego schematu organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego – Będzie on wdrożony w najbliższym czasie, wierzę, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Jesteśmy już po spotkaniu z kierownictwem Urzędu Marszałkowskiego i przedstawiliśmy naszą wizję zmian – powiedział członek zarządu województwa świętokrzyskiego Mariusz Gosek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W minionym tygodniu w Jachrance odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości. – To dla naszego środowiska bardzo ważne spotkanie. Rozmawialiśmy o wielu istotnych dla naszego ugrupowania i dla Polski sprawach. Za nami wybory samorządowe, które wygraliśmy. Przed nami wybory parlamentarne i europarlamentarne oraz prezydenckie. Prezes Kaczyński zwrócił uwagę na konieczność ustabilizowania życia publicznego. Opozycja podejmuje działania destrukcyjne, nie licząc się z ich efektami – powiedział w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

Sezon grzewczy w pełni. W tym okresie istnieje zwiększone ryzyko powstania pożaru, ale również zatrucia tlenkiem węgla.

Powyborcze zmiany w samorządzie objęły również powiat kielecki. W radzie tej jednostki, większość zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Starostą został Mirosław Gębski, a wicestarostą Tomasz Pleban. W czwartek byli oni gośćmi Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 07.12.2018

Gość: Paulina Gajęcka, niezwykła mama niezwykłych dziewczynek Amelki i Basi, które cierpią na Wrodzony Zespół Nerczycowy Typu Fińskiego. 

Temat: O dziewczynkach, o ich codzienności, zmaganiu się z chorobą i o tym jak możemy im pomóc.

Jak zbudować zdrowe poczucie własnej wartości, jak pielęgnować kobiecość i jak słuchać intuicji w podejmowaniu trafnych decyzji. To zagadnienia, które w swoich książkach podejmuje Agnieszka Przybysz. Ekspert do spraw relacji, autorka bestsellera „Przyciągnij miłość” była gościem najnowszego wydania programu „Wokół kultury”. 

Audycja z dnia 06.12.2018

Gość: Marzena  Czechowicz z Drukarni Zaproszeń

Temat: Wszystko o kartkach świątecznych i zaproszeniach. Nadchodzące trendy i co było modne kiedyś oraz coś o SZTUCE ZAPRASZANIA.

Audycja z dnia 06.12.2018

Gość: P. Beata Tokarska-Wójcik z "Kwiatowej Pasji"

Temat Rozmowy: Świąteczne aranżacje, kolorystyka, stylistyka, trendy, tradycja, chrześcijańska symbolika. Czy częściej wybieramy kompozycje sztuczne czy żywe…

Audycja z dnia 05.12.2018

Goście: Tytus Czyżewski i Wojciech Czyżewski z Firmy MT Panel ESTETE.

Temat: O tym, jak odnowić mieszkanie przed świętami, jakie są obecnie modne trendy np. w kolorze drzwi i paneli. Oraz o wszystkim, co pomoże nam w gustownym urządzeniu domu w tym wyjątkowym czasie.

Audycja z dnia 05.12.2018

Gość: Dietetyk mgr Daria Sych z Centrum Medycyny Żywienia dr Katarzyny Nowak, które mieści się w Centrum Medycznym Omega w Galerii Echo. 

Temat: Rozmawialiśmy o witaminach, odporności i Jak zdrowo przetrwać Swięta Bożego Narodzenia :)

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym wiele organizacji prowadzi liczne inicjatywy pomocy innym osobom. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas, w tym roku obchodzi swoje 25-lecie.

Audycja z dnia 05.12.2018

Gość: Olga Kowalińska z Dynamika Studio Fitness

Temat: Czym jest deep work? To innowacyjny system ćwiczeń powstały w odpowiedzi na potrzeby dzisiejszych czasów. Żyjesz w ciągłym biegu i stresie? Przyjdź na zajęcia deep work. Ten kompleksowy trening funkcjonalny pozytywnie wpłynie na całe Twoje ciało!

Szczeniaczki to zazwyczaj najpopularniejszy wybór na nowego psa, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków niemal natychmiast zakochują się i przywiązują do swojej nowej rodziny (nie umniejszając wagi faktowi, że są przeurocze). Nie powinniśmy jednak zapomnieć o możliwości adopcji nieco starszego psa. Opieka nad dorosłym psem może być tak samo wspaniała i satysfakcjonująca, a adoptując psa ze schroniska dajesz mu nowe życie. Bohaterem najnowszego wydania magazynu „Na 4 łapy” będzie Tadek, były podopieczny schroniska w Łodzi i jego opiekunka Ewa Lubacz, aktorka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. 

Strona 1 z 90

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna