online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Od „Święta Kielc” przez „Wiatraczek” do „Alleluja, czyli Happy Day III” – tak przedstawiają się wakacyjne atrakcje dla młodych  spędzających czas w Kielcach. – Jest to podziękowanie za cały rok dla uczniów oraz studentów. Jest czas pracy, ale jest też czas zabawy, radości i to będzie właśnie ten moment - mówił Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Malejący przyrost naturalny to obraz współczesnego świata, w którym panuje trend na bycie singlem. Rodziny wielodzietne nie są dobrze postrzegane, a ma to swoje negatywne skutki.- Nauczyciele nie mają kogo uczyć, lekarze nie mają kogo leczyć. W rodzinie nie ma kto opiekować się osobą starszą.- mówiła Maria Zuba, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dobry start

15 czerwca 2018 /

165 tys. osób z województwa Świętokrzyskiego skorzysta z rządowego programu „Wyprawka plus”, czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka od pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż do ukończenia 20. roku życia. Natomiast niepełnosprawni  mają przedłużony ten czas do 24. roku. –Nie obowiązuje kryterium dochodowe rodziców. Wszystkie dzieci idą do szkoły i wszystkie dzieci mogą skorzystać z tego programu. Jedynym warunkiem jest złożenie wniosku -mówiła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Więcej na ten temat w audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat.

Sejmowa i Senacka Komisja Obrony Narodowej obradowała wczoraj w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Rząd startuje z programem "Czyste powietrze". Będą mogli skorzystać z niego także mieszkańcy województwa świętokrzyskiego.  - Jest to kompleksowy program, który obejmie tak naprawdę sto procent naszych zasobów mieszkaniowych  i  domków jednorodzinnych. Będzie obejmował termomodernizację budynków, czy wymianę źródeł ciepła. W ramach tego programu będzie można uzyskać  dofinansowaniu nawet do 54 tys. - powiedział Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Więcej na ten temat w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.  

W środę rozpocznie się trzydniowa krajowa konferencja duszpasterstwa firm wodociągowych. - Co roku inna firma jest organizatorem pielgrzymki, w ramach której odbywają się spotkania o charakterze konferencyjnym. Mówimy na nich o problemach branży, ale jest też czas na przeżycia duchowe i prezentację bogactwa regionu - powiedział prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce 

Rodzina jest silna Bogiem

Kielce / 11 czerwca 2018 /

W minioną niedzielę ulicami Kielc przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestniczył w nim między innymi senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń. – Rodzina konstytuuje naród i społeczeństwo. Pozwala im istnieć i funkcjonować w rzeczywisty sposób. Nikt nie wymyślił niczego lepszego, gdyż rodzina jest pomysłem Pana Boga. Jeśli rodzina jest Bogiem silna, to i naród oraz społeczeństwo są silne – powiedział senator w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

- Jeszcze w tym roku ruszą trzy programy rządowe skierowane do organizacji pozarządowych wspierających rozwój społeczeństwa obywatelskiego - poinformował w Radiu eM Kielce Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego; Sekretarz Komitetu do spraw Pożytku Publicznego.

W najbliższy wtorek w "Przystanku Historia" Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach odbędzie się konferencja "Wieś polska w okresie okupacji niemieckiej". – Ta konferencja rozpocznie obchody rocznicowe związane z Dniami Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Uważam, że to bardzo ważne, bo rola wsi polskiej w oporze i poniesionych stratach wojennych jest marginalizowana – powiedziała Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury IPN w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Docenią sołectwa

Kielce / 07 czerwca 2018 /

Nawet 5 tys. zł mogą otrzymać sołectwa z powiatu kieleckiego na realizację pomyslowych inicjatyw. Jakich i jak się można starać o grant? O tym w rozmowie Piotra Wójcika ze starostą kieleckim Michałem Godowskim. W wywiadzie został również poruszony temat rozbudowy szpitala w Chmielniku i skutków nawałnic, jakie przeszły ostatnio nad regionem.

W tym tygodniu archeolodzy IPN na kieleckiej Łączce na cmentarzu na Piaskach odnaleźli szczątki trzech osób. Będą one skierowane do badań genetycznych.

Województwo świętokrzyskie obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Jego powstanie nie było oczywiste i trzeba było o nie walczyć. Dziś stanowi ono nasze wspólne dobro. – Możemy rywalizować i nawet potrzeba, byśmy rywalizowali i czasem nawet się pokłócili, ale nie dzielili. Obchody jubileuszu były okazją do pokazania tej jedności. Nie udało się... Wierzę, że będzie jeszcze wiele okazji, by być razem, podejmować nawet trudne tematy i szukać dobrych rozwiązań, a kiedy trzeba wspólnie głośno dopominać się o nasze sprawy – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Trwa rekrutacja na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Kandydaci mogą wybierać spośród około  50 kierunków i ponad 150 specjalności. Nie brakuje także nowości. Na liście kierunków pojawiła się  Inżynieria danych. Kierunek ten będzie  prowadzony w dwóch językach: polskim i angielskim. Więcej na ten temat w Audycji Prawdę Mówiąc. Gościem Katarzyny Bernat był prof. Jacek Semaniak, rektor uczelni.

RODO bez tajemnic

Kielce / 04 czerwca 2018 /

25 maja weszła w  życie nowa ustawa o ochronie danych osobowych, zapewniająca stosowanie w Polsce rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy  o ochronie danych osobowych, w skrócie RODO. – Ma ono na celu ujednolicenie ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. Myślę, że służy ono przede wszystkim nam, osobom fizycznym. Ma w większym zakresie chronić nasze dane tak, by nie były one w niewłaściwy sposób wykorzystywane – wyjaśnił miejski rzecznik konsumentów Dariusz Pyk w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Roberta Majchrzyka. A jak to wygląda w szczegółach i do kiedy możemy mówić o skrupulatnym wypełnianiu ustawy, a kiedy zaczyna się zwykła paranoja? O tym w wywiadzie Roberta Majchrzyka.

Strona 1 z 84

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna