Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

RADIO AUDYCJE

Milion złotych chcą  przeznaczyć  władze Kielc na modernizację sieci wodociągowych lub położenie nowych w ogródkach działkowych na terenie miasta. - Ja cenię to, że są ogródki działkowe  w Kielcach. To są płuca miasta. Są one cenne dla środowiska, ale i ludzi - powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Więcej na ten oraz inne  tematy  w porannej audycji "Prawdę mówiąc"  Katarzyny Bernat.

Do 30 września można składać wnioski o udzielenie dotacji na wymianę źródeł ciepła. Miasto zarezerwowało na ten cel 300 tysięcy złotych. Nowością jest dofinansowanie na kotły na pellet. Niestety taką okazję wykorzystują także oszuści, którzy proponują nam wymianę kotłów oraz pieców na preferencyjnych warunkach. O tym wszystkim rozmawiała Katarzyna Bernat z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kielce -Władysławem Burzawą podczas audycji "Prawdę mówiąc".

"ZORZA", "AURA"  i "ŚWIT"- to główne programy,  które obecnie realizuje  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.  Każdy z nich ma na celu zachęcenie społeczeństwa do wymiany źródeł ciepła na te ekologiczne.  O tym, i nie tylko o tym rozmawiała Katarzyna Bernat z prezesem instytucji - Ryszardem Gliwińskim podczas audycji "Prawdę Mówiąc".

Tworzona jest  X  Świętokrzyska  Brygada  Wojsk Obrony Terytorialnej. - W tej chwili zajmujemy się przyjmowaniem i uzupełnianiem kadry żołnierzy zawodowych, którzy przygotują się do szkolenia żołnierzy obrony terytorialnej - mówi pułkownik Artur Barański, dowódca Brygady. Szczegóły w audycji  "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Premier Mateusz Morawiecki i członkowie Rządu zaproponowali kilka programów społecznych, które będą realizowane w najbliższym czasie, wśród nich: "Drogi lokalne", "Dobry start", czy "Dostępność +". - Do tych wszystkich programów musi  być zaangażowanie samorządów i różnych instytucji. Polska jest jedna i musimy ją wszyscy razem budować - mówiła poseł Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba podczas porannej audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.

Powiat kielecki zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu gmin i powiatów. - Zostaliśmy docenieni między innymi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, podejmowane i zrealizowane inwestycje,  czy działania proekologiczne i posiadane certyfikaty - wymienił Michał Godowski, starosta kielecki podczas porannej audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Nie marnujmy wody

Kielce / 11 kwietnia 2018 /

- Woda to cenny dar, dlatego trzeba ją chronić - przekonywał Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich podczas porannej rozmowy "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.  Oprócz wskazówek na temat dbania o wodę, w  audycji znajdziemy także informacje o planowanych przez Wodociągi inwestycjach.

O godzinie 12. rozpocznie się dziś V Kielecki Marsz Katyński.  Wydarzenie organizowane jest z okazji 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. - Marsz ten to forma oddania czci, hołdu i przede wszystkim przypominania w sposób bardzo specyficzny o tych bardzo dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce przed siedemdziesięcioma ośmioma laty. Czasami nazywamy to "marszem cieni", bo najczęściej odbywa się on w całkowitej ciszy - powiedział Marek Jończyk, historyk z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat. 

Przed nami 8. rocznica katastrofy smoleńskiej.  - W najbliższym czasie zostanie opublikowany raport częściowy dotyczący tej katastrofy. (...) Prowadzimy bardzo szerokie działania prokuratorskie wyjaśniające przyczyny zdarzenia.  Nie bagatelizujemy żadnego elementu - powiedział Krzysztof Słoń-  senator RP Prawa i Sprawiedliwości  podczas audycji "Prawdę mówiąc"  Katarzyny Bernat.

5, 5 mln złotych trafi łącznie do  świętokrzyskich  jednostek  Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach Funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości. - Te pieniądze będą przeznaczone  głównie na  defibrylatory, torby ratownicze a także inny sprzęt niezbędny do podejmowania działań ratowniczych - powiedział podczas audycji "Prawdę mówiąc"  Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski a także dyrektor biura ministra Zbigniewa Ziobry i senatora Jacka Włosowicza.

Ponad 11 tysięcy kieleckich rodzin korzysta z rządowego programu 500 plus. Tylko w ubiegłym roku do kieleckich rodzin w ramach tego świadczenia trafiło łącznie 93 mln złotych. - Spełniły się wszystkie dobre przewidywania. Program wiele zmienił, przede wszystkim poprawił jakość życia  kieleckich rodzin - powiedział na antenie Radia eM Kielce Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat. 

W ubiegłym tygodniu prezydent Kielc Wojciech Lubawski przebywał z wizytą na Węgrzech. – W 2007 roku parlamenty naszych państw ustanowiły 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Obchody tego święta odbywają się naprzemiennie na terenie obu państw. W przyszłym roku będziemy świętować w Kielcach. To wielka uroczystość, ponieważ uczestniczą w niej głowy obu państw, ministrowie, ludzie biznesu oraz sportu i kultury – powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Rządowy program Rodzina 500 plus jest realizowany już od dwóch lat. W tym czasie wiele rodzin, dzięki nieopodatkowanemu zasiłkowi w wysokości 500 zł na dziecko, mogło wyjść z ubóstwa i poprawić swoją sytuację materialną. – Rodzina była dla Polaków zawsze ogromną wartością. Pielęgnowana w rodzinach miłość i pamięć o ojczyźnie poprowadziła nas do odzyskania niepodległości. Jestem przekonana, że rząd pokazuje wartość rodziny dla kraju – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Za życiem

Kielce / 26 marca 2018 /

Państwo dysponuje szeregiem narzędzi mających chronić osoby niepełnosprawne i pomagać im w życiu codziennym. – Rodzice dzieci niepełnosprawnych już na etapie ciąży są objęci wsparciem w obszarze diagnostyki i dostępu do najnowocześniejszych form leczenia. Wspieramy również rodziny zasiłkami oraz poprzez program "Za życiem". Jest on skierowany do rodzin, w których pojawia się dziecko z niepełnosprawnością. Jego istotą jest wsparcie poprzez dostęp do nowoczesnej rehabilitacji i form leczenia. To także dostęp do szeregu wyspecjalizowanych placówek – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 1 z 82

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna