Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»AUDYCJE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


RADIO AUDYCJE

W najbliższą niedzielę obchodzimy Narodowy Dzień Życia, a dzień później, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. To szczególne daty, które powinny nas skłonić do refleksji nad tym, czym jest dla nas życie i jak je traktujemy.

W kieleckim Muzeum Dialogu Kultur można oglądać dwie nowe wystawy. Pierwsza z nich dotyczy społeczności romskiej i cygańskiej muzyki. – Wystawa pochodzi z Muzeum Etnograficznego w Budapeszcie. Przygotowało ono tę wystawę parę lat temu. Przedstawia ona fenomen muzyki cygańskiej, która miała bardzo duży wpływ na muzykę narodową Węgier – powiedziała w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat Agnieszka Caban, kierownik Muzeum Dialogu Kultur. Druga wystawa to ekspozycja autorstwa Artura Ptaka, która nawiązuje do symboliki chrześcijańskiej.

Gość: Marzena Czechowicz z Drukarni Zaproszeń w Kielcach.

Temat: Odkrywamy bogaty świat zaproszeń w jedynej takiej drukarni w Kielcach. Obecne trendy w zaproszeniach  i podziękowania dla Gości :)

Audycja z dnia 21.03.2019

Goście: Beata i Janusz Barwinek z Ruchu Spotkań Małżeńskich.

Temat: Czym są Spotkania Małżeńskie i czy dotyczą tylko osób wierzących.

W najbliższą niedzielę już po raz drugi będziemy obchodzić Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Zdaniem historyków, to bardzo ważny dla Polaków dzień, dzięki któremu pamiętamy o ważnych momentach w dziejach naszego narodu. – To pamięć o osobach, które w okresie niewyobrażalnego terroru i strachu holocaustu zdecydowały się, by ratować swoich sąsiadów – Żydów – powiedział dr Tomasz Domański, historyk z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej.

Audycja z dnia 21.03.2019

Goście: Ewa Leśniak i Jacek Skrzyniarz z Grupy Effector.

Temat: Charakterystyka Grupy Effector jednego z największych pracodawców w regionie świętokrzyskim oraz aktualne oferty pracy w Grupie Effector.

Przed nami Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, których obchody odbędą się w Kielcach. Z tej okazji stolicę świętokrzyskiego odwiedzą między innymi głowy obu państw.  – Kielce dostały możliwość bycia gospodarzem tego wydarzenia, ponieważ zaoferowaliśmy bardzo ciekawe pomysły, które teraz będziemy wcielać w życie. To ogromny prestiż dla  miasta, jak również szansa na jego promocję – powiedział Karol Gadowski, wicedyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji w Urzędzie Miasta Kielce w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM.

Najwyższa Izba Kontroli obchodzi w tym roku stulecie swojego istnienia. Twórcom tego organu przyświecała idea, by stał on na straży państwa. – Wiemy, w jaki sposób powinno funkcjonować państwo, by było to zgodne z przepisami prawa. Dokonujemy swoistego audytu, który nie tylko ma pokazać, że coś jest źle, ale i wskazać, co należy zrobić, by doprowadzić stan funkcjonowania kontrolowanych jednostek do zgodności z prawem – powiedział dr Grzegorz Walendzik, dyrektor delegatury NIK w Kielcach.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 26 maja. Partie polityczne rozpoczęły kampanię wyborczą. Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w całej Polsce konwencje pod hasłem „Polska sercem Europy”, na których prezentowani są kandydaci ugrupowania oraz założenia programowe.

– Parlament Euroejski, podobnie jak inne europejskie instytucje, jest bardzo mocno zideologizowany. Dominuje podejście lewicowe, liberalne. Rządy i kraje konserwatywne, w tym Polska, są traktowane jako wrogowie, obce ciało, którego powinno nie być. Obrona Chrześcijan nie jest tam łatwa. Wiele lat przeżyłem w PRL-u i dziś mam poczucie deja vu – powiedział profesor Ryszard Legutko, poseł Parlamentu Europejskiego, przewodniczący grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów a audycji Gość Radia eM Katarzyny Bernat.

Gmina Stąporków aktywnie korzysta z form wsparcia oferowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. – Na ten rok złożyliśmy wnioski na projekty o wartości 19,5 miliona złotych. Podpisaliśmy już preumowy na termomodernizację trzech obiektów: Szkoły nr 1 w Stąporkowie, budynku po gimnazjum w Stąporkowie i przychodni w Niekłaniu. Podpisaliśmy też między innymi umowę na modernizację i przebudowę oraz wyposażenie remizy w Krasnej – wymieniała w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

Dodatkowe 80 milionów złotych trafi do województwa świętokrzyskiego na ochronę powietrza i realizację rządowego programu „Czyste Powietrze”. – Staramy się, by dostępność do niego była coraz lepsza. Już w tej chwili podpisaliśmy umowy ze starostwami powiatowymi w Jędrzejowie, Opatowie i Starchowicach, gdzie otworzymy nasze placówki – zapowiedział prezes Wojewódzkiego Funduszu i Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Działają w Kieleckim Parku Technologicznym. Od kilku lat produkują nowoczesne, ultralekkie wózki inwalidzkie dla zwierząt. Dzięki tym urządzeniom niepełnosprawne czworonogi mogą się samodzielnie poruszać. Gościem najnowszego programu „Na 4 łapy” był Paweł Pydzyński, inżynier, współzałożyciel firmy Cabiomede.

Audycja z dnia 12.03.2019

Gość: Barbara Żelazna, pracownik Domu Kultury "Zameczek"

Temat: Zamiłowanie do sztuki, praca z młodzieżą i dorosłymi, warsztaty modowe

Powiat kielecki prezentuje sie na XXIV Międzynarodowych Targach Rolniczych w Plauen w Niemczech. – Nasi regionalni wystawcy zaprezentowali tam miody z pasieki z gminy Masłów, były wędliny Zychowicz z Daleszyc i oleje z Olejarni Zagłoby. Nasze produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Taka prezentacja daje nam to, że Niemcy zaczynają dostrzegać naszą zdrową żywność i zwracać uwagę na to, że nasze gospodarstwa są ekologiczne. Być może uda się zachęcić ich do odwiedzania naszego regionu – powiedział starosta powiatu kieleckiego Mirosław Gębski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Audycja z dnia 11.03.2019

Gość: Katarzyna Woldan z Klubu Fitness Symetris 

Temat: Jak przygotować się do sezonu bikini i wakacji na plaży? Czy zdążymy z wymarzoną sylwetką do lata?

Strona 1 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna